Michaela Valachová

Mezi mikulovské skautky a skauty jsem se zapojila relativně pozdě, ale o to intenzivněji. V roce 2008 jsme spolu s JacKem jako součást vůdcovských zkoušek OIKOS vytvořili ŠKOPR. Přiznávám, že mě nikdy nenapadlo, jak moc se rozroste a kolik generací škopristů ovlivní… v dobrém!:) Kromě předávání zkušeností na ŠKOPRu a poskytování péče zdravotníka na táborech jsem často hlavou v oblacích, kdy předpovídám počasí v ČHMÚ v Praze-Komořanech a tu a tam trápím fyzikou atmosféry studenty na Univerzitě obrany v Brně. Nejvíc mě fascinují a motivují letní bouřky. Taky se ráda pravidelně ztrácím v hřejivých afrických rytmech – tančím, bubnuju a zpívám ve skupině Tiditade. Miluju všechny druhy tance, cestování = objevování a tělo jsem během lockdownů začala intenzivněji trápit taky během, pro dobrou věc;)