Předem se opravdu omlouvám za případné pravopisné chyby a chyby v obsahu, nějaké detaily  a pořadí her si přesně nepamatuji.

Pátek

V pátek jsme dorazili na kuřimskou klubovnu ve velmi hojném počtu. Po večeři z domova a vybalení následoval první program ‚Chcete být rádcem?‘, kde byli budoucí absolventi zkoušeni z jejich vědomostí o skautingu. Následoval LARP na téma dystopie, kde měla nade vším nadvládu tajemná Strana. Po tomto programu přišel tradiční korálkový rituál.

Sobota

Vzbudila nás jako vždy kytara a píseň vychází. Po sluncem zalité rozcvičce s Míšou a snídani jsme se vydali na první program. Byli jsme rozděleni na skupinky po pěti a se dvěma vedoucími se vydali na cestu. Postupně jsme plnili úkoly jako jezení červů, ustřižení pramínku vlasů nebo nesení jednoho člena po celý zbytek hry. Program byl o rozhodování a o tom, jak je nepříjemné když za vás někdo rozhoduje. Po svačině následoval program po skupinkách rozdělený na tři části, naše skupina nejprve vařila oběd, zeleninový salát s kuřecími kousky a čočkovou polévku. Další program, před kterým proběhl  ještě polední klid, byla hra o budoucnosti, kde zemi ovládali roboti a my jsme cestovali časem do minulosti abychom tomu zabránili. Poté jsme  měli program s Fejsi o skautské historii, konkrétně v období komunismu a sametové revoluce. Dále jsme měli zase program na tři části, naše skupina měla tentokrát program s Tygrem o krizových situacích na schůzkách. Po skončení tohoto programu jsme si na cestu vzali vafli a vypravili se na večerní výlet. V průběhu cesty jsme měli přemýšlet o tom, jestli spíme, nebo bdíme (metaforicky). Zastavovali jsme a Vojta nám četl světové problémy a my jsme se měli zamyslet, jak můžeme pomoci i my. Přišli jsme k rozhledně s nádherným výhledem na noční Brno. Tam se od nás absolventi odpojili a nás pár co jsme zbyli jsme se vydali zpět na klubovnu. Tam jsme si dali ještě vafle a čekali na budoucí rádce. Po jejich příchodu proběhl rituál a všichni jsme šli spát.

Neděle

Po vzbuzení a rozcvičce jsme se zúčstnili poslední části třídílného programu. Naše skupina měla program s Vojtou o  hospodářství oddílu a střediska. Následoval oběd, šťouchané brambory s cibulí a slaninou. Čekal nás úklid. Mezitím co se někteří balili, jiní uklízeli. Po pořádném poklizení všech místností jsme se všichni už připraveni na cestu shromáždili venku a začala výměna našich předmětů. Poté,co skončila a všichni byli spokojeni, zbývalo nám pořád ještě trochu času, tak jsme si zahráli populární hru z minulého ŠKOPRu, kanálník. Proběhl pro mnohé poslední korálkový rituál, a pak už byl čas vyrazit domů.

Elza

Odkaz na fotky ZDE