Na druhém turnusu ŠKOPRu jsme se sice nesešli ve stejné sestavě, ale myslím si že i v menším počtu jsme si to všichni užili a dozvěděli se něco nového.

V pátek jsme se všichni postupně potkali ve vlaku a hned jsme se začali bavit, co je nového ve škole, ve skautu i v osobním životě. Po příjezdu do Kuřimi jsme se vydali na cestu do klubovny. Nejdříve jsme se báli, že nás chce ŠKOPR tým odvést někam do lesa a tam nás nechat, ale naštěstí se za chvíli klubovna objevila a my jsme si mohly konečně sundat krosny po tak „dlouhé“ cestě. Po vybalení jsme si šli pro jistotu zopakovat naše jména různými hrami, ale nejlepší byla hra EVOLUCE, při které jsme se stali AMÉBAMI následně po vyhrátí kámen, nůžky, papír, teď slepicí, dále v kočkou, opicí a člověkem a pak zase od začátku, postupně jsme přidali další pravidla a evoluční pokroky. Po hrách jsme se odebrali na véču. Následoval velmi užitečný program od Marka na téma Symbolický rámec, při kterém jsme si zkusili udělat nějaký program na libovolné téma. A vzhledem k tomu že už byl čas jít spát, tak jsme provedli korálkový rituál, zazpívali si večerku a šli spát (moc nám to ale nešlo).

Sobotní ráno jsme zahájili naším oblíbeným budíčkem – Vychází, vychází. Následně proběhla řádná rozcvička pod vedením Míši. Ke snídani nám připravila Derdie skvělou česnekovou pomazánku. Po snídani jsme měli program s Huyem o Hospodářství. Než začal další program tak jsme měli malou pauzičku se sváčou. Na další dva programy jsme se rozdělili na dvě části, jedna probírala téma Trestů a odměn s Markem, druhá Nepříjemné telefonáty s rodiči s Darčou. K obídku jsme měli výbornou polévku a gulášek s chlebíkem a celý jsme ho museli sníst se svázanýma rukama k sousedovi. Odpolední klid se nám moc nepodařilo udržet, protože se po chvilce rozpoutala nemilosrdná polštářová bitka, naštěstí jsme ji všichni přežili bez zranění. Další důležité téma, co jsme probrali bylo Psychohygiena s Ančí, kterou jsme opět polštářovou bitvou, zjistili jsme totiž je to super prostředek na vybití vzteku a zároveň fajn odreagování. Dále jsme si zasportovali s Derdie, při hravém programu. Následně jsme si s Míšou popovídali jak je důležité respektovat osobní zónu člověka a zároveň jsme si promluvili o tématu týkající se sexu (Míša na to má dva deseti denní kurzy, ví o čem mluví), protože je to téma, o kterém se moc nemluví, ale mělo by se.

Po večeři nám bylo nabídnuto, jestli bychom si chtěli večer spíš povídat, nebo hrát hru po městě. Samozřejmě jsme si vybrali hru. Ta spočívala v tom, že zlý Hadonoš (13. znamení zvěrokruhu) zaklelo ostatní znamení a my jsme měli za úkol tyto znamení osvobodit, tím že jsme se rozdělili na skupinky a plnili nejrůznější úkoly (za každý splněný úkol, jedno znamení). Když jsme je všechny získali, vydali jsme se k magickým kamenům, kde jsme Hadonoše chytli a sebrali mu jeho moc. A vzhledem k tomu, že jsme byli na tak magickém místě, tak jsme tam uspořádali korálkový rituál a šly zpět do klubovny.

V neděli ráno jsme se místo rozcvičky vydali na nedaleký vysílač. Když jsme dorazili až k němu, tak jsme zjistili, že je zaplocený, tudíž jsme vydali zpět na základnu. Na sníďu byly různé křupky s mlékem. Jako předposlední blok naší výuky nás čekal lehce zamýšlecí program s Míšou. Po obědě jsme začali uklízet a díky tomu, že jsme byli rychlí jako triskomyši, jsme stihli probrat ještě dopravu s Huyem. Následně jsme zakončili ŠKOPR posledním korálkovým rituálem a fotkou.

Tento víkend byl jeden z nejhezčích co jsem kdy zažila, všem moc děkuji a doufám že se ještě někdy sejdeme ve stejné sestavě.

Na fotky se můžete podívat tady.