První víkend na ŠKOPRu jsme se seznámili s ostatními účastníky a za necelých 48 hodin měli spoustu zajímavých programů. Věřím, že všichni, co jsme tam byli, jsme se něco nového dozvěděli a přiučili, jako například jak naplánovat víkendovou akci, vymýšlet hry, aby bavily všechny, atd. Sami jsme různé hry hráli a poznali jsme další oddíly.

Všichni jsme se shodli na tom, že víkend byl super, ale že byl velmi krátký.

V pátek jsme se postupně sešli ve vlaku, protože jsme někteří jeli ze Znojma, další se k nám přidali v Mikulově a v Břeclavi. Po příjezdu na vlakové nádraží v Olomouci jsme se vydali přímo za nosem a klikatě do klubovny. V rychlosti jsme si vybalili a pustili se do seznamovacích her – například jsme svázaní vzájemně rukama a nohama plnili různé úkoly. Večeři jsme jedli hůlkami místo příborem, ale zvládli jsme to. Někteří…  Po večeři jsme prezentovali své oddíly ostatním a čekal nás korálkový rituál, který se stal pravidlem pro každý večer. Na tom prvním jsme probrali svá očekávání, na těch dalších pak svoje zážitky. Večer skončil u kytar a zpívání.

V sobotu jsme vstávali v 8 hodin a čekala nás rozcvička a snídaně. Při ranním kruhu jsme si vzájemně sdělili, na co se těšíme. Pak už se střídaly programy – praktické plánování, bezpečnost a rovering. Následoval oběd a polední klid, odpoledne jsme pokračovali dalšími zajímavými programy – seberozvoj, vývojová psychologie, autorita vedoucího. K večeři jsme měli další netradiční asijské jídlo s bramborovou plackou. Večer pak obvyklý korálkový rituál a naše vlastní hry.

V neděli jsme vstávali už v sedm hodin ráno, opět s rozcvičkou. Po snídani následovalo seznámení, jak vést hru a do láhve jsme vhodili vzkazy pro nás samotné na příští setkání. Bohužel už nás čekalo jen balení, úklid a pomoc v kuchyni, což jsme završili obědem. Po závěrečné společné fotografii jsme vyrazili na nádraží a čekala nás dlouhá cesta domů. Už se těšíme na příští ŠKOPR.

Na fotky se můžete podívat tady.