Pátek XXIV.

Sešli jsme se v pátek 18:15 na nádraží ČD. O půl jsme vyjeli směr Lužice. V Břeclavi se k nám připojili ještě Mikulováci, a tak nás bylo celkem 15. Z vedoucích Kulďas, Štístko, Míša, Jeňa a Petržel a z nás ostatních Dráček, Veverka, Raciolka, Apač, Dabler, Mandl, Majkl, Klikouš, Žabák a Vačky. V Lužicích jsme vystoupili a temný večer jsme se vydali na skautskou základnu. Mě a myslím si že všechny, kteří tam ještě nebyli, velice příjemně překvapila. Hezká budova, kuchyňka, a každý pokoj 1 klubovna, teda kdomě obýváku a sklepa 😀  Když jsme se vybalili a ubytovali, tak jsme pomocí prezentací představili naše oddíly. Následovala první hra a to lavice. Když jsme si všichni stoupli na lavičku, tak už jsme nikdo nesměli slézt. A pokaždé jsme se museli seřadit na lavičce podle nějaké podmínky, např. podle věku, skautského věku, velikost nohy, podle abecedy, atd.

Následovala hra klubíčko. Kdy jsme si sedli do kroužku ,začínali jsme od Kulďase ,řekli jsme nějakou věc o sobě a hodili klubíčko dál, když mluvili všichni, tak byl provázek slušně zamotaní a my jsme se pak museli rozmotat. Oblékli jsme se a šli ven. Hned za klubovnou byl lesík. Někde uprostřed vedoucí zapálili svíčky a dali misku s lembasy. Naším úkolem bylo nasbírat co nejvíc lembasů a nebýt chycený pavouky. Kdo byl chycení, tak v pavoučím doupěti omotán fólii musel hned na blízkém fotbalovém hřišti, i omotán fólií, udělat 10 dřepů. Potom mohl znovu hrát. Vyhrál Majkl s Apačem kteří měli 17 lembasů. Když jsme se vevnitř ohřáli, tak následovala další hra. Dole ve sklepě se zapla baterka-laser, a naším úkolem ho bylo pomocí sklíček dostat do horní místnosti do srdce draka. Po asi 2 hodinách se nám to povedlo, ale jenom do ocasu, ale to je detail. Následoval tradiční ŠkoPRový rituál. Večer jsme si ještě povídali a asi ve 2 ráno jsme usnuli.

Sobota XXV.

Ráno nás probudil už tradičně budíček v podobě písničky Vychází. Rozcvička byla Žabákova hra na opilce.  Po snídani – chleba, máslo, mrkev – jsme se umyli a sešli do obyváku. Tam jsme si zahráli příkladné hry a následovala přednáška o motivaci, kterou měli na starosti Štístko a Petržel. Do hry byla uvedena hra na pozadí Upír. Musím říct, že Upír – Žabák nikoho nezabil a tak to byla nuda. Následovala Míšina přednáška na plánování. Jedna  skupina šla vařit polévku a bramboráky a druhá skupina šla dělat svůj erb. Pod vedením Petržele jsme měli do svojeho erbu kreslit informace o sobě(intimní). Po obědě jsme měli polední klid, který ale přerušila zpráva, že venku nadchodech leží Kulďas a krvácí. Když jsme se tam všichni seběhli, tak jsme mu ,,měli zjistit‘‘, že má tepenné krvácení. No, nevyřešili jsme to dobře a Kulďas by asi (určitě) zemřel, a tak jsme s rozebrali naše chyby a řekli si správné řešení situace. Dostali jsme ještě půl hodiny poledního klidu. Po poledním klidu jsme se oblékli a šli ven si zahrát stavění věže. Vyhrál Dráček, Apač a Dabler. Se starým šatníkem jsme si pak zahráli Frisbiee, které bylo velice kladně hodnoceno. Následovala Jeňova přednáška na téma krizové situace. Oblékli jsme se a šli ven hrát hru po dvojicích – SPZ. Vyhrál Majkl s Veverkou. Když jsme přišli, byla večeře, zeleninový salát. S Petrželí jsme dělali Elixír života, činnost, která mě velmi zaujala. Když jsme se oblékli, tak jsme šli ven hrát hru – Pyramidy. Naším úkolem bylo po určité trase konat určené věci, které byli bodově ohodnocené – svíčka – 1 bod, trakař – 10 bodů, galejníci – 7 bodů, čtverec – 5 bodů, 4 nesou 1 – 3 body 😀 Nakonec vyhráli Veverka, Žabák, Dabler, Mandl a Majkl o 4 body. Večer jsme si ještě zahráli Face to Face 2. Po Míšině přednášce na zpětnou vazbu následoval tradiční rituál, po kterém jsme asi ve 3 usnuli.

Neděle XXVI.

Ráno nás probudil už tradičně budíček v podobě písničky Vychází. Rozcvička byla hra sobolí šlacha. Kdo nehrál, nepochopí. A kdo hrál tak ví. Pro vmě odstupem času to byla strašná sranda J Ihned po snídani začala hra SuperSkaut, kdy nám bylo řečeno, že jsme postoupili do republikového kola nové Show SuperSkaut. Na programu bylo 5 disciplín: 1.) Představení se 2.) Test na mapové značky 3.) Manuální zručnost se sirkami 4.) Všeobecný test 5.) Fyzická připravenost. Nakonec celkově vyhrál APAČ. Na 2. místě byl Majkl a Vačky a 3. byla Raciolka. Když jsme na oběd uvařili čínu, druhá skupina mezitím udělala svůj erb. Oběd jsme jedli netradičně čínskýma hůlkami. Dobrá zkušenost J Potom jsme urychleně uklidili, udělali rituál, povyměňovali si svoje věcičky a vydali se směr vlakové nádraží Lužice. Ve vlaku jsme ještě udělali vzkaz v láhvi a naposledy se rozloučili. Já doufám, že příště nás pojede ještě víc a užijeme si to minimálně stejně hodně. Super prožitý víkend, za který vděčíme vedoucím.

Toť vše

Majkl

Odkaz na fotky z této akce ZDE