Pátek

Všichni jsme se na poslední termín ŠKOPRU nedočkavě těšili a cestou to bylo vidět, povídali jsme si o tom jaký byl minulý, co se od minule změnilo a co očekáváme. Po příjezdu jsme se všichni ubytovali a chvíli nám trvalo než jsme se zase dali jako parta dohromady a zvykli si znovu na sebe. Pak začal první program. Byl o hodnotách, mohli jsme si sáhnout do duše a zapřemýšlet co nás dělá skauty a co to vše pro nás znamená. Poté byl už večer volnější, následoval korálkový rituál a šli jsme si lehnout

Sobota

V sobotu jsme byli opět probuzení písničkou vychází, kterou ze srdce milujeme a šli jsme se rozcvičit, následovala pár programů, po kterých jsme si vysloužili oběd a odpočinek, a jelikož nás spousta usnulo prodloužil se nám odpolední klid (děkujeme škopr týme). Druhou polovinu dne jsme započali programem na zpětnou vazbu a pomalu na nás začala dopadat myšlenka na to že je to poslední termín Škopru. Mezi tím co jsme se účastnili programu začala vznikat báseň. Večeře nebyla poslední večer jako obvykle, připravovali jsme si ji totiž sami, rozdělili jsme se do trojic a za peníze, které jsme dostali, nebo získali z jiných programů, jsme nakupovali suroviny. Výherní tým nakonec dostal cenu Derdie vařečky. Myslím že se nám všem podařilo uvařit obstůjné jídlo. Pokračovali jsme programem, ve kterém jsme se ohlédli na naši minulost ve skautingu. Potom co jsme došli do klubovny čekal nás závěrečný rituál, pro případ že by to četl někdo jiný tu nebudu psát detaily, ale bylo to úžasné a mnohé z nás, včetně mě, to dohnalo k slzám. Ukončili jsme večer korálkovým rituálem a šli jsme spát.

Neděle

V neděli už byla jen snídaně, rozdali jsme si vzkazy, které jsme si sami napsali, uklidili jsme a všichni jsme odjeli domů.

ŠKOPR byl neskutečná jízda a nikdy na něj nezapomeneme.

Nakonec připisuji báseň, kterou jsme škopr týmu složili:

ŠKOPR týme přemilý
děkujem ti za píli

naučils nás kopu věcí
vděční jsme vám tady všici

rozsvítil jsi oheň v nás
povede se nám hned snáz

I když jde z vás trochu smrad
Nikdy s vámi nemám strach
Marek s Ančí, dobrý tým
(nevychází mi tu rým)

pak je tady huy